Narzędzia ścierne do stali A2, A4

Tarcze do szlifowania to jedno z bardziej powszechnych akcesoriów podczas obróbki Ściernej. Uniwersalność tego narzędzia sprawia, że można je spotkać w każdym zakładzie pracy. Od małego przydomowego warsztatu, aż po Wielkie Stocznie portowe i hale produkcyjne.

Szlifowanie tarczami wchodzi w skład obróbki ściernej. Gdzie tarcza szlifierska przymocowana jest do pod kątem prostym do szlifierki kątowej, a obracająca się z dużą prędkością tarcza mechanicznie usuwa materiał z którym ma styczność. Usunięty materiał jest wyrzucany dużą siłą kręcącej się tarczy, dzięki czemu na bieżąco można oceniać postęp prac Kolejną zaletą  jest duża modulacja siły nacisku. A przez kompaktowy rozmiar tarczy szlifierskiej świetnie spisują się w ciasnych miejscach , czy w pracach gdzie jest potrzebna duża mobilność. Wszech stronność tego urządzenia sprawia że wszędzie tam, gdzie jest potrzebna obróbka mechaniczna stali tarcze sprawdzą się doskonale.

Za jej powszechność odpowiada: łatwość w obsłudze, wysoka wydajność pracy, mała awaryjność, wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy.
Tarcze można podzielić na odpowiednie grupy:
Tarcze do cięcia stali. W szybki i precyzyjny sposób można przyciąć dany metal na odpowiednią długość.
Tarcze do szlifowania stali. Przeznaczona do usuwania gradu z blachy, spłaszczeniu lica spoin spawalniczych czy dla nadania odpowiedniego kształtu blaszy.
Tarcze Listkowe. Wyprodukowane z papieru ściernego, przeznaczone również do szlifowania metali, lecz nie tak agresywnego, jak tradycyjne tarcze szlifierskie. Świetnie nadadzą się do wyczyszczenia detalu przed spawaniem.
Ściernice nylonowe. Stosunkowo bezpieczna dla metalu, przy jednoczesnej dużej wydajności podczas usuwania różnych rzeczy takich jak: farby, masy bitumiczno-wygłuszającej, resztek gum.

Sporą pod grupą są narzędzia na uchwyty wiertarskie. Wyróżnia je sposób mocowania i kąt, w jakim pracują w stosunku do uchwytu. Dużą ich zaletą jest zdolność pracy w otworach, gdzie jesteśmy w stanie precyzyjnie obrobić dany materiał w głąb otworu, co jest nie możliwe dla tradycyjnych tarcz czy ściernic.
Doskonale sprawdzą się w takich zadaniach jak: Wykończenie otworu po obróbce skrawaniem takiej jak, wiercenie frezowanie, oczyszczenie Wewnętrznej powierzchni otworu i przygotowanie go to otworu.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszej oferty sklepu.