Sygnalizacja

wimple
kule sygnałowe
reflektory radarowe
gwizdki bosmańskie

W ofercie sklepu znajduje się profesjonalne wyposażenie sygnalizacyjne, które musi znaleźć się na każdej jednostce pływającej. Wimple służą do pokazywania kierunku wiatru pozornego nawet przy niewielkich jego podmuchach, dzięki czemu możliwe jest szybkie i precyzyjne ustalenie najbardziej optymalnego kursu względem wiatru. Oferujemy wimple w wielu wariantach oraz kształtach, które różnią się od siebie przede wszystkim przeznaczeniem. Wskazują one kierunek wiatru dzięki zamontowanym mechanicznym elementom obrotowym. Mocuje się je na stałe na masztach. Dzięki temu, że są wykonane z lekkiego, ale trwałego materiału są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Ich specyficzna konstrukcja sprawia, że są w stanie wychwycić nawet niewielkie powiewy wiatru.

Oferujemy także kule sygnałowe wykonane z trwałego materiału. Stosuje się je na jachtach, promach oraz statkach jako dzienne znaki sygnałowe. Umieszczane są z każdej strony statku, aby były dobrze widoczne. Czarne kule sygnałowe informują o tym, że dana jednostka pływająca znajduje się na kotwicy, jest zajęta pracami wodnymi, znajduje się na mieliźnie lub holuje inną jednostkę.

Najwyższej jakości reflektory radarowe. Dają one bardzo wyraźne i jasne echa na ekranie radaru. Mają na celu wielokrotne zwiększenie skutecznej powierzchni odbicia fali radiolokacyjnej. Oświetlają odległość wynoszącą nawet 5 mil. Wytworzone z najwyższej jakości aluminium oraz innych trwałych materiałów są odporne na ciągły kontakt z wilgocią. Powinny być umieszczone na obiektach, które są słabo widoczne dla radarów, czyli przede wszystkim na jachtach żaglowych oraz innym mniejszych jednostkach.

Gwizdki bosmańskie, które znajdują się w ofercie swoim kształtem przypominają fajki. Wykonane są z materiałów odpornych na korozję. Służą przede wszystkim do wykonywania świstu trapowego, czyli dźwięku, który towarzyszy głównie oficerom i chorążym, którzy wchodzą lub schodzą z pokładu. Sprawdzają się także podczas sygnalizowania zbiórki lub do wydawania rozkazów.