Śruby ze stali A2, A4 

śruby imbusowe DIN 912
śruby imbusowe DIN 6912
śruby imbusowe ISO 7380
śruby imbusowe z podkładką ISO 7380
śruby imbusowe DIN 7991
śruby zamkowe DIN 603
śruby 6-kt DIN 931
śruby 6-kt DIN 933
śruby młoteczkowe DIN 186
śruby DIN 464
śruby motylkowe DIN 316
śruby oczkowe DIN 444
pręty gwintowane DIN 975
śruby dwustronne DIN 938
śruby dwustronne DIN 939
śruby rzymskie typ A
śruby rzymskie typ B
śruby rzymskie typ C
kotwy kwasoodporne
śruby z uchem DIN 580

Popularne śruby nierdzewne, kwasoodporne / Śruby ze stali A2, A4

Śruby nierdzewne i kwasoodporne są jednymi z najpopularniejszych produktów montażowych, używanymi w zasadzie w każdej branży. Doskonale nadają się do użycia w przemyśle, ze względu na swoją niewrażliwość na czynniki zewnętrzne. Materiałem, który najczęściej stosowany jest do produkcji śrub hartowanych o właściwościach nierdzewnych i kwasoodpornych, jest stal A2.

Charakterystyka śrub ze stali A2 opiera się na materiale wysokostopowym ze zwiększoną (nawet do 19%) zawartością chromu. Dzięki temu ów stal jest znacznie bardziej odporna na korozję. Ponadto, ilość węgla w stopie stali A2 jest stosunkowo niski, dzięki czemu sam materiał jest bardziej podatny na hartowanie – co pozwala dodatkowo zwiększyć jego trwałość i wytrzymałość.

Śruby ze stali A2 umożliwiają również spawanie ich. Z tego powodu są powszechnie używane w przemyśle okrętowym, budowlanym, a także maszynowym.

Nieco mniej popularnym rozwiązaniem od śrub ze stali A2, są śruby ze stali A4. Również cechują się one wysoką zawartością chromu, a także – czego nie zauważymy w przypadku stali A2 – niklu. Wyselekcjonowany dobór poszczególnych pierwiastków w odpowiednich proporcjach, a także specjalna technologia produkcji (obróbka plastyczna na zimno) zapewnia śrubom ze stali A4 kwasoodporność.

Wśród kwasów, z którymi ów stal nie wejdzie w żadną reakcję znajdziemy między innymi kwas siarkowy, fosforowy, octowy, azotowy, szczawiowy, karbolowy oraz cytrynowy. Stal A4 jednak trafi swoje właściwości kwasoodporne w warunkach podwyższonej temperatury. Śruby kwasoodporne wykonane z tego materiału stosuje się przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym, zbrojeniowym, okrętowym, a także maszynowym.

Śruby imbusowe z podkładką, motylkowe, młoteczkowe, 6-kt / Śruby z uchem ze stali nierdzewnej

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór śrub ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, w wielu wariantach konstrukcyjnych i wykończeniowych. Są to między innymi śruby imbusowe z podkładką i bez, ale również innego typu elementy montażowe. Dużą funkcjonalnością cechują się śruby motylkowe oraz śruby młoteczkowe. Dzięki tak obszernemu przekrojowi oferty, nawet najbardziej wymagający klienci znajdą w naszym sklepie rozwiązania, które pozwolą im na szybkie i wygodne przeprowadzenie montażu – zasadniczo w dowolnych warunkach i na dowolnej powierzchni.

Śruby rzymskie, zamkowe / Pręty gwintowane / Kotwy kwasoodporne / Śruby imbusowe

Asortyment naszego sklepu obejmuje nie tylko standardowe wersje śrub ze stali A2 i A4, ale również różnego rodzaju warianty specjalistyczne – używane na przykład w żeglarstwie, transporcie kolejowym, a także przy wymagających zabiegach montażowych, jak podwieszanie sufitów. Wśród naszych produktów można znaleźć między innymi takie produkty jak śruby rzymskie, pręty gwintowane, śruby zamkowe, kotwy kwasoodporne, śruby z uchem i śruby z głowicą 6-kt. Ze względu na możliwość wyboru pomiędzy stalą A2, a A4 – klient jest w stanie dopasować parametry śrub do swoich indywidualnych potrzeb.