Uchwyty rurowe ze stali A2, A4

Uchwyty i obejmy stalowe do rur i kabli

Wykonane ze stali uchwyty i obejmy do rur dostępne w naszym sklepie gwarantują Ci szybką, trwałą i bezpieczną instalację w każdych warunkach. Najwyższej jakości części do montażu można stosować z każdym rodzajem rur i kabli.
Uchwyty sprawdzą się w systemach wodnych, gazowych oraz grzewczych, a więc w każdej instalacji niezbędnej w codziennym życiu. Ich głównym zadaniem jest mocowanie rur do stropu oraz ścian. Mają również wpływ na akustykę całego systemu.
Dzięki odpowiednio dobranym uchwytom do rur mamy pewność stabilnej instalacji, co wiąże się z bezpieczeństwem i komfortem jej użytkowników, a także zapobiega przyszłym awariom np. zerwaniom wskutek zbyt dużego obciążenia systemu rurowego.
 

Wybierz prawidłowo uchwyt do rur

Podstawową cechą rur jest ich średnica. Parametr ten jako pierwszy trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze uchwytów, zazwyczaj każdy uchwyt przeznaczony jest dla konkretnego rodzaju rury np. stalowej, miedzianej lub PCV. Należy dobrać odpowiedni rozmiar, mniejszy spowoduje zbyt duży luz, przez co rura zacznie się poruszać, a cały system będzie niestabilny. Zbyt ciasny uchwyt do rury spowoduje jej uszkodzenie poprzez zbyt duży ścisk i odkształcanie się, co prowadzi do korozji lub pęknięć.
Uchwyty z gumową obejmą, świetnie sprawdzają się w miejscu, gdzie instalacja, może być zbyt głośna dla użytkownika, aby wygłuszyć jej działanie. Wykorzystaj je w domach lub biurach, żeby zwiększyć komfort Twoich instalacji, a przy tym, zadowolenie Twoje i Twojego klienta.
Jeśli montujesz instalacje gorącej wody, pamiętaj, aby wybrać uchwyty do rury wykonane z tworzywa o dużej odporności termicznej np. polietylenowe. Materiały te są bowiem odporne na wysokie temperatury i działanie wilgoci co dodatkowo zabezpiecza Twój system grzewczy.
W ofercie sklepu  posiadamy uchwyty z prętem i bez pręta, z wkładkami gumowymi, zamykane klasycznie lub na dwie śruby o różnej średnicy uchwytu. W razie problemów chętnie pomożemy w doborze odpowiednich kształtek i średnic.