Blachowkręty ze stali nierdzewnej

blachowkręty DIN 7982
blachowkręt DIN 7504PO
blachowkręty DIN 7981
blachowkręt DIN 7504MN
blachowkręty DIN 7983
blachowkręty DIN 7981TX
blachowkręt DIN 7504K
blachowkręty DIN 7976
blachowkręt pod. neopren DIN 7504K
blachowkręty DIN 7972
blachowkręty DIN 7971
blachowkręty DIN 7973
blachowkręt z g. imbusowym

Wkręty do blachy stosowane są do głównie do łączenia różnych elementów z blachą.  Stosowane w wielu branżach, często okazują się niezastąpionym detalem.

Blachowkręty, jak wszystkie wkręty do metali, wykonywane są ze stali o wyższej twardości niż w przypadku wkrętów do drewna. W porównaniu z nimi mają też nieco inną budowę – ich gwint jest niższy i z mniejszym skokiem (gęstszy). Standardowa średnica blachowkrętów to 7 mm, choć dostępne są również inne wielkości. Ich zastosowanie wymaga wcześniejszego wykonania otworu o średnicy o około milimetr mniejszej niż średnica wkrętu. Po wprowadzeniu końcówki i jej wkręceniu, na krawędzi otworu pojawiają się wyżłobienia, które wbrew pozorom nie są błędem w konstrukcji – ułatwiają one dalsze wprowadzenie wkrętu i wzmacniają połączenie. Na rynku dostępne są również blachowkręty o końcówce samowiertnej, która sama tworzy otwór podczas wkręcania.

Przykłady zastosowań blachowkrętów – do jakich prac mogą się przydać?

Blachowkręty stosowane są zwykle w przypadku konstrukcji o niewielkim obciążeniu, wobec których nie przewiduje się wielokrotnego odkręcania i ponownego przykręcania. Są one dość uniwersalne i tanie, ich zastosowanie pozwala więc na oszczędność czasu i pieniędzy.

Te elementy złączne pozwalają na łączenie ze sobą nie tylko blach, ale również niektórych tworzyw sztucznych czy mocowania do blachy innego materiału.

Blachowkręty ze stali nierdzewnej często można spotkać w konstrukcjach ogrodzeń i zagród. Stosowane są przy budowie dachów i daszków blaszanych, a także w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie służą do łączenia blaszanej karoserii i np. elementów tapicerki czy wyposażenia.

Rodzaje blachowkrętów 

W ofercie naszego sklepu znaleźć można blachowkręty w wielu rozmiarach, z różnymi końcówkami i gwintami, w tym także blachowkręty samowiercące z podstawą neoprenową (tak zwane farmery) czy z gwintem inbusowym. Oferujemy detale tylko od sprawdzonych dostawców, wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i kwasy, co gwarantuje długotrwałe, bezpieczne użytkowanie.