Elementy żeglarskie – ściągacze ze stali A2, A4

Aby można było trymować olinowanie stałe na jachtach żaglowych, czyli inaczej regulować całość niezbędne będą ściągacze. Oprócz lin nierdzewnych należy zaopatrzyć się w końcówki oraz ściągacze dostępne na naszej stronie. Są to wysokiej jakości elementy ze stali kwasoodpornej. Zwalcowane są one na liny, które mogą mieć dowolną długość w zależności od potrzeb naszych klientów. Ściągacze i końcówki wykorzystywane są nie tylko w żeglarstwie. Coraz częściej spotkać je można w wykończeniach balustrad do balkonów lub schodów. Stanowią więc wspaniały element budowlany, łącząc końcówki do zawalcowania z olinowaniem ze stali kwasoodpornej. 

Dzięki wykorzystaniu ściągaczy możemy napiąć olinowanie stałe na jachtach żaglowych. Bez ich wykorzystania niemożliwe staje się wykonanie właściwego olinowania stałego. Oferowane na stronie końcówki oraz ściągacze wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu są one trwałe i wytrzymałe na zużywanie się, negatywny wpływ czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Nasze ściągacze są bardzo praktyczne, umożliwiając łatwą i szybką regulację, a przy tym są wygodne w użyciu. Oferowane ściągacze są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowo się prezentują, zachowując swój elegancki wygląd. Olinowanie wygląda profesjonalnie, a praca z nim pozostaje wydajna i komfortowa. Ściągacze dostępne na naszej stronie internetowej są odpowiednie nawet dla osób mniej wprawionych i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z żeglugą dzięki łatwości regulacji.

Wytrzymałość produktów jest wynikiem precyzji i dbałości o każdy szczegół wykonania. Ściągacze to bardzo ważny element okucia jachtowego, gdyż bez niego żegluga nie jest możliwa. Składają się one z dwóch śrub, które połączone są tzw. beczką. Nazywane są one czasem śrubą rzymską i na takiej zasadzie działają. Na niektórych rodzajach jachtów istnieje możliwość położenia masztu bez ściągania sztagu. Ściągacze mogą być produkowane z dwoma końcówkami o gwintach: lewym oraz prawym. Mogą mieć także końcówki widełkowe, oczkowe oraz do zawalcowania. Należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość oraz dopuszczalne obciążenie ściągacza. Istnieje możliwość wykonania spersonalizowanych ściągaczy o nietypowej konstrukcji bądź wymiarach. Powierzchnia zewnętrzna jest specjalnie polerowana, by sprzęt był wygodny w użyciu oraz wyglądał elegancko. Profesjonalne części stanowią ważny element całego funkcjonowania jachtu i bez nich nawet bardzo dobra łódź nie będzie w stanie sprostać warunkom na wodzie.

Bogata gama ściągaczy i końcówek dostępna na naszej stronie internetowej pozwoli na wybranie odpowiedniego sprzętu dla siebie. Wszystkie elementy wykonane są ze stali, która odporna jest na działanie kwasów o mniejszej mocy niż moc kwasu siarkowego. Uzyskuje się to dzięki zawartości dużej ilości chromu i niklu, ale istotną rolę odgrywa również mangan, tytan, molibden oraz miedź. Dzięki tym stopom metali ściągacze są wytrzymałe i odporne na działanie różnych niekorzystnych czynników. Wysoka jakość produktu gwarantuje komfort jego użytkowania.