Narzędzia ścierne do stali A2, A4

Druciana szczotka do usuwania rdzy i starych powłok to ręczne narzędzie, które jest często używane przez spawaczy, mechaników, malarzy i ślusarzy. Najczęściej jest ona wykonana z drewnianej rączki z równej długości drucianymi włosami na jednym końcu szczotki, które ułatwiają równomierne czyszczenie.
Szczotki nierdzewne ręczne są niezbędnymi narzędziami w każdym warsztacie, garażu lub przy produkcji wyrobów metalowych. Ich głównym celem jest usuwanie rdzy i zanieczyszczeń. Nasz asortyment szczotek drucianych jest dostępny w wersji 3- i 1 rzędowej, z drewnianą lub metalową rączką. Ta druga dodatkowo wyposażona jest w uchwyt, dzięki któremu po wykonaniu zadania może być wygodnie odwieszona. Te wysokiej jakości szczotki są niezwykle wytrzymałe. Oferujemy szczotki druciane o ergonomicznym kształcie, aby zapewnić wygodny i stabilny chwyt podczas użytkowania.

Gdzie mogę używać szczotki ręcznej?

Szczotka druciana jest niezwykle wszechstronnym narzędziem. Istnieje wiele zastosowań czyszczących dla drucianej szczotki ręcznej, od zastosowań przemysłowych do prac wokół domu. Może być używana do wszelkiego rodzaju czyszczenia i usuwania starych powłok, takich jak farba. Szczotki druciane są również doskonałe w procesie wykończeniowym, zwłaszcza na powierzchniach drewnianych, które po kontakcie ze szczotką uzyskują postarzony wygląd. Są również doskonałym dodatkiem, gdy używane są z elektronarzędziami, takimi jak szlifierki pneumatyczne i przewodowe/bezprzewodowe szlifierki. Ręczna szczotka druciana z drewnianą rączką jest świetną alternatywą dla szczotki do szlifierek, gdy nie potrzebujesz pełnej mocy narzędzia elektrycznego lub gdy pracujesz na małym obszarze, który jest trudno dostępny.

Przykładowe zastosowania

Szczotki druciane mosiężne i stalowe mogą być używane w wielu zastosowaniach, takich jak w budownictwie do usuwania z powierzchni rdzy i zanieczyszczeń. Nieiskrzące mosiężne włosie jest również przeznaczone do bezpiecznej pracy w trudnych warunkach, takich jak praca z gazem i prace podziemne. Szczotki te mogą być używane w następujących obszarach:

  • Przemysł maszynowy
  • Prace ogólnobudowlane
  • Usuwanie rdzy
  • Przygotowywanie powierzchni przed malowaniem lub spawaniem

Zastosowanie szczotek tarczowych

Podobne zastosowanie mają szczotki tarczowe. Służą do szybkiego usuwania rdzy lub farby oraz czyszczenia metalu i powierzchni kamiennych. Są idealne do przygotowania większych powierzchni. Można stosować je z większością szlifierek różnych marek. W naszej ofercie znaleźć można szczotki doczołowe z trzpieniem, szczotki pędzelkowe, tarczowe z trzpieniem, tarczowe splatane z trzpieniem i wiele innych.

Szczotki tarczowo-kątowe splatane są idealne do czyszczenia spawów, usuwania ciężkich zabrudzeń i przygotowywania powierzchni. Wykonane z wysokiej jakości materiału, o dużej odporności na ścieranie. Szczotki pędzelkowe montowane na wiertarkę odpowiednie są do wymagających zastosowań związanych z czyszczeniem, takich jak usuwanie silnej korozji i odprysków spawalniczych.

Szczotki tarczowe umożliwiają równomierne przeprowadzenie czyszczenia, wygładzenia powierzchni i polerowania, usuwania farby, rdzy lub innych zanieczyszczeń. Szczotki tarczowe są odpowiednie do użycia z różnymi typami szlifierek.