Elementy zabezpieczające ze stali nierdzewnej

Elementy zabezpieczające NELKOR zostały wykonane z najwyższej jakości stali kwasoodpornej, zgodnie z obowiązującymi normami DIN, tak aby z powodzeniem mogły być wykorzystywane w przemyśle technicznym, różnego rodzaju urządzeniach przemysłowych, a nawet w konstrukcji maszyn.

Dbamy, nie tylko o najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów, ale staramy się również, aby nasza oferta była szeroka i spełniała oczekiwania jak największej ilości klientów. Nasz asortyment obejmuje:

  • pierścienie zabezpieczające, różnej grubości od 0,8 do 2,5 mm i różnej średnicy od 8 do 130 mm dla pierścieni DIN 471 i odpowiednio grubości od 1,5 do 4 mm oraz średnicy od 37 do 130 mm dla DIN 472. Pierścienie zabezpieczające, zwane też inaczej pierścieniami Segera służą do zabezpieczania przed przesunięciem osiowym części maszyn takich jak np. tuleja, tarcza czy łożysko, które zamontowano na wale, osi lub w otworach.
  • kołki, kołki sprężyste i cylindryczne, wykorzystywane głównie w konstrukcji maszyn jako elementy ustalające lub podpierające, dostępne również w  wielu rozmiarach.
  • zawleczki, zawleczki typu BETA, zawleczki z trzpieniem i blokadą, a także zawleczki okrągłe. Wszystkie służą jako element zabezpieczający przed zsuwaniem lub przemieszczaniem się elementów umieszczonych na wałkach, osiach czy trzpieniach. Zawleczki mają różne parametry techniczne, dostępne są w wielu wariantach wymiarów, które podane są pod każdym z modeli zawleczki w wygodnej i przejrzystej tabeli.
  • obejmy 2POWER, obejmy kwasoodporne RBG, przydatne w montowaniu różnego rodzaju przewodów m.in. w instalacjach próżniowych i wysokociśnieniowych. Obejmy także dostępne są w wielu wariantach o różnych parametrach technicznych. Obejma 2POWER ma standardową szerokość 20 mm, natomiast obejma RBG od 18 do 26 mm szerokości. Obie posiadają duży zakres dostępnych średnic.
  • pierścienie dystansowe ustalające, oferowane w różnych rozmiarach średnicy zewnętrznej od 8 do 90 mm i średnicy wewnętrznej od 4 do 60 mm, różnej grubości od 5 do 20 mm, a także różnej średniej średnicy współpracy śruby. Pozwalają one bez problemu dopasować długości gwintów trzpieni ustalających do głębokości wkręcania w danym zastosowaniu.

Wszystkie oferowane przez nas elementy zabezpieczające dostępne są w różnych rozmiarach. To produkty najwyższej jakości, spełniające normy DIN, wykonane ze stali kwasoodpornej, która odznacza się wysoką trwałością i dużą odpornością na korozję nawet w środowisku agresywnym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!