Wkręty do drewna ze stali nierdzewnej
Wkręty do drewna używane są do wielu prac montażowych. Ten uniwersalny sposób łączenia materiałów drewnianych stosowany jest zarówno podczas budowy, jak i montażu mebli, zabawek oraz wielu innych przedmiotów. To jeden z najbardziej przydatnych detali w przydomowym warsztacie.
Większość wkrętów ma podobną budowę – zawsze składają się z główki i nagwintowanej nóżki. W zależności od przeznaczenia mogą się jednak różnić od siebie pewnymi detalami. Wkręty przeznaczone do drewna, w odróżnieniu od np. wkrętów do metalu, mają nieco cieńszy rdzeń, za to głębszy gwint o dość rzadkim skoku. Dłuższe z nich mają gwint tylko na części trzonka. Taka budowa zapewnia mniejszy moment obrotowy, który ułatwia dociągnięcie do siebie łączonych elementów. Wśród wkrętów do drewna można wyróżnić wkręty zwykłe i samowiercące, które nie wymagają wcześniejszego wiercenia otworów.
Przykłady zastosowań wkrętów do drewna
Dzięki nierdzewnym wkrętom do drewna można łączyć ze sobą nie tylko elementy drewniane, ale też wykonane z płyt wiórowych i tworzyw sztucznych. Pomagają one również zamocować do drewnianego podłoża elementy z innych materiałów.
Zwykle wkręty do drewna stosuje się samodzielnie, ale można też połączyć je z pasującym do nich płaszczem kołka rozporowego. Dzięki takiemu wzmocnieniu można bezpiecznie montować ciężkie elementy, np. meble podwieszane na ścianach.
Dlaczego warto wybrać wkręty do drewna ze stali nierdzewnej?
Stal nierdzewna, z której wykonano zaprezentowane tu wkręty, to materiał pozwalający na montaż nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynków. Wkręty ze stali nierdzewnej nadają się do stosowania w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza, np. w łazienkach czy kuchniach, a także o większym zasoleniu – w pobliżu morza, na plaży. Ich użycie zalecane jest także w przypadku elementów narożnych, najbardziej narażonych na wilgoć.
Rodzaje nierdzewnych wkrętów do drewna
W naszej ofercie znajdują się wkręty do drewna o różnych rozmiarach, a także dwugwinty, do łączeń, które mają pozostać niewidoczne, czy wkręty typu hak, dzięki którym można bezpiecznie zamontować elementy ruchome.